دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧
عنوان
عنوان
آرشیو
 
تعامل فرهنگستان علوم پزشكي جمهوري اسلامي ايران با گروه های معارف اسلامی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها
معاون علمی فرهنگستان علوم پزشكي جمهوري اسلامي ايران گفت: امیدوارم فرهنگستان علوم پزشكي جمهوري اسلامي ايران که همیشه در تعامل با وزارتخانه و دانشگاه ها بوده است بتواند تعامل بهتری با گروه های معارف اسلامی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها داشته باشد.
فروپاشی عثمانی وانقلاب اسلامی؛دو مقطع گرایش به اندیشه احیای خلافت
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی ومطالعات فرهنگی گفت: داعیه احیای خلافت در مقطع اول با فروپاشی دولت عثمانی و در عکس العمل به شکل گیری دولت های مدرن و در مرحله دوم با پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت.
كتاب «انقلاب اسلامي ايران»
به گزارش پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامي؛ نیره قوی عضو هیأت علمی این پژوهشگاه در بررسی کتاب انقلاب اسلامي ايران (علل، مسايل و نظام سياسي) را در 3 بخش:الف- معرفي اجمالي ب- تلخيص ج-نقد تنظيم کرده است.
نظارت استصوابی شورای نگهبان سبب کوتاه شدن دست نا اهلان از مناصب حکومتی است.
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و مطالعات اسلامی با اشاره به اشکال برخی جریان‌ها به نظارت استصوابی شورای نگهبان گفت: نظارت شورای نگهبان باید استصوابی باشد؛ یعنی اطلاع، تصمیم‌گیری، تأیید یا رد انتخابات است و این نوع نظارت از مبانی، عقلی، قانونی و شرعی برخوردار است.
این بد است که هر چه علوم انسانی غربی می گوید بشود وحی منزل
ما از یادگیری به هیچ وجه احساس سرشکستگی نمیکنیم. لازم است یاد بگیریم، از غرب یاد بگیریم، از شرق یاد بگیریم-«اطلبوا العلم ولو بالصّین»؛ ما از این احساس سرگشتگی میکنیم که این یادگیری به دانایی و آگاهی و قدرت تفکر خود ما منتهی نشود
امام شاخص انقلاب اسلامي است
نشست تخلیص كتاب سيره آفتاب (سيری درسيره نظرى و عملی حضرت امام خمينى" ره") به همت حجت الاسلام و المسلمین محمد علی لیالی عضو گروه کلام و فلسفه پژوهشکده فرهنگ ومعارف اسلامی برگزار شد.
میهمانان ناخواده 100 نفری در برخي کلاس‌های درس معارف
دروس معارف اسلامی با هدف ارتقای آگاهی های دینی نسل جوان دانشگاهی طراحی شده است. دست یابی به این هدف مهم نیازمند توجه به ابعاد مختلف این دروس جهت تقویت و ارتقاء توانایی های علمی و روشی استادان معارف اسلامی و همچنین توجه به مطالبات منطقی و نیازهای دانشجویان در دانشگاههاست.
نرم افزار موبایلی دانشنامه مهدویت
پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامي؛ نرم افزار موبایل" پرسمان مهدویت" با پاسخ به 181 سوال متداول حوزه مهدویت و امام عصر(ع) به همت بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) استان تهران تولید شد.

2 3 4 5 صفحه بعدی >>