شنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٦
عنوان
عنوان
مجلات علمي پژوهشي
 
دانشگاه شهید بهشتی و پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی برگزار می نمایند: چهارمین همایش بین المللی مردم سالاری دینی؛ جهان اسلام و غرب
چهارمین همایش بین المللی مردم سالاری دینی؛ جهان اسلام و غرب
چاپ کتاب الگوهاي توسعه هيات علمي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي «چرايي، چيستي، چگونگي»
کتاب الگوهاي توسعه هيات علمي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي «چرايي، چيستي، چگونگي» توسط انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی به چاپ رسید
کتاب «جنگ نرم؛ قدرت برتر؛» توسط انشارات پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی به چاپ رسید
کتاب جنگ نرم -قدرت برتر- نوشته حجت الاسلام و المسلمین کامل خیرخواه توسط انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی به چاپ رسید. در این کتاب مباحثی چون سابقه تاریخی جنگ نرم بین مسلمانان و کفار، وضعیت فعلی جنگ نرم در قبال مسلمانان و جمهوری اسلامی و راهکارهای مقابله در جنگ نرم به رشته تحریر درآمده است.
امر به معروف و نهی از منکر واجب شرعی است یا عقلی؟
آیت الله علیرضا اعرافی گفت: امر به معروف و نهی از منکر در واجبات و محرمات، واجب است اما این وجوب چه نوع وجوبی است؟ چون وجوب به عنوان حکمی تکلیفی تقسیمات گوناگونی دارد.
چارچوب نظری گردش نخبگان سیاسی شایسته و تأثیر آن بر ثبات سیاسی
هر نظام سیاسی برای دستیابی به اهداف خود، نیازمند ثبات است. از این‌رو، حفظ ثبات از جمله دغدغه‌های اصلی رهبران و حاکمان سیاسی است.
شمال آفریقا و مغرب عربی دارای ظرفیت‌های بسیاری برای ایران است
صادق رمضانی گل افزانی»، رایزن فرهنگی پیشین ایران در سودان و تونس گفت: کشورهای شمال آفریقا و مغرب عربی دارای ظرفیت‌های ناشناخته‌ای هستند که موسسات و نهادهای ما باید به آن توجه کنند.
انسان تنها موجودی است که وجودش برایش مسأله است
غلامحسین ابراهیمی دینانی گفت: انسان در میان همه موجودات عالم هستی، یگانه موجودی است که وجودش برایش مسئله است. هیچ موجودی، وجودش برایش مسئله نیست.
مشکل اصلی علوم انسانی غربی از منظر علامه جعفری
علامه جعفری معتقد است دو عامل مهم در سقوط علوم انسانی مدرن نقش داشته است: چشم پوشی از واقعیت «من انسانی» و چنبره تکنولوژی.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>