شنبه ٠٣ مهر ١٤٠٠
عنوان
عنوان
پرونده موضوعي
 
میهمانان ناخواده 100 نفری در برخي کلاس‌های درس معارف
دروس معارف اسلامی با هدف ارتقای آگاهی های دینی نسل جوان دانشگاهی طراحی شده است. دست یابی به این هدف مهم نیازمند توجه به ابعاد مختلف این دروس جهت تقویت و ارتقاء توانایی های علمی و روشی استادان معارف اسلامی و همچنین توجه به مطالبات منطقی و نیازهای دانشجویان در دانشگاههاست.
ابن خلدون یعنی ما می توانیم جامعه شناسی بومی داشته باشیم
رئیس پژوهشکده فرهنگ و دین پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی نهاد:ابن خلدون یعنی ما می توانیم جامعه شناسی بومی داشته باشیم
شعاع دایره نگاه امام فقط به مسلمان ها نیست
گفت وگو با حجت الاسلام و المسلمين کمال خیرخواه، همکار پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی؛ شعاع دایره نگاه امام فقط به مسلمان ها نیست
مثلث حیاتی؛ تمدن اسلامی، دانشگاه و علم بومی
در گفتگو با رئیس دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه شریف مطرح شد: اگر ما بخواهیم دانشگاه اسلامی داشته باشیم گریزی نداریم جز این که نقشه جامع علمی کشور را منطبق با الگوهای بومی پیش ببریم.
فضای تزکیه مقدم بر فضای علمی
هر جا امام (ره) سخن از دانشگاه می گویند، فضای تزکیه را مقدم بر فضای علمی در نظر دارند
راه اسلامی سازی دانشگاه ها متهم کردن جوان ها نیست
ما در بحث اسلامی شدن دانشگاه ها به خیلی از ظرایف و دقایق روانشناسی در دانشگاه ها توجه نداریم.
دانشگاه كارآمد و نياز محور مطالبه حضرت امام (ره)
پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامي؛ مجموعه آموزش عالی هر ساله با حضور در مرقد امام رحمت الله علیه و یا با برپایی مراسم های ارزشمند در دانشگاه ها و یا با برگزاری همایش ها در حقیقت هم با آرمان ها و مطالبات حضرت امام از دانشگاه ها آشنا می شود و هم راهکار های وصول به آن اهداف بلند و راه های عملی نمودن مطالبات را بررسی می نمایند.
مديران دانشگاه بايد يك سر و گردن در علم و صعه صدر از ديگران بالاتر باشند
حجت الاسلام و المسلمين محمد رضا مصلح درباره انتظارات امام خميني (ره) از دانشگاه‌ها و عملياتي شدن مطالبات ايشان با خبرنگار كميته اطلاع رساني معاونت آموزشي پژوهشي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها به گفت و گو پرداخت كه در پي مي آيد.

2 صفحه بعدی >>