شنبه ٠٣ مهر ١٤٠٠
عنوان
عنوان
اخبار > اشخاص و شاخص ها در قرآن کریم به چاپ دوم رسید
 


کتاب اشخاص و شاخص‏ها در قرآن کریم
اشخاص و شاخص ها در قرآن کریم به چاپ دوم رسید
کتاب «اشخاص و شاخص‏ها در قرآن کریم»، نوشته حجت الاسلام والمسلمین سید فتاح مرتضوی، عضو هیأت علمی دانشگاه بین المللی قزوین در 288 صفحه از سوی دفتر نشر معارف به چاپ دوم رسید.

اشخاص و شاخص ها در قرآن کریم به چاپ دوم رسید

پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی؛ کتاب «اشخاص و شاخص‏ها در قرآن کریم»، نوشته حجت الاسلام والمسلمین سید فتاح مرتضوی، عضو هیأت علمی دانشگاه بین المللی قزوین در 288 صفحه از سوی دفتر نشر معارف به چاپ دوم رسید.

در قرآن کریم بیش از یک‏صد اسم شخص یا قوم، مانند ابراهیم، نوح، عاد، ابی‏لهب و... آمده که به دو دسته قابل تقسیم است: یک دسته کسانی هستند که دارای رفتاری مثبت‏اند، از این رو مورد تأیید خدای متعال می‏باشند. در پیامبران بزرگانی چون، نوح، ابراهیم، موسی، عیسی، یوسف، یونس(علیهم السلام) و محمد(ص) و یا اشخاص صالحی چون لقمان، همسر فرعون،حضرت مریم (علیها السلام) و مانند ایشان. دسته دیگر کسانی هستند که دارای رفتار منفی بوده و مورد مذمّت خدای سبحان قرار دارند، آنان کسانی هستند که جریان کفر، شرک و استکبار را رهبری می‏کنند، از قبیل نمرود، فرعون و کسانی که در برابر پیامبران الهی با لجـاجت تمـام ایستـادگـی می‏کردند و مانع فعالیّت آنان بودند، از قبیل قوم نوح، عاد و ثمود.

از آنجایی که قرآن، کتاب نور و بصیرت، عهده دار هدایت مردم تا روز قیامت است، سعی نویسنده در این کتاب بر آن است که تا رفتارهای تمام، اشخاص مطرح شده در قرآن را به دقّت بررسی نموده و شاخصه های رفتاری آنان را پیش روی مخاطبان قرار دهد. این کتاب گامی برای آشنایی بیشتر با معارف و اسوه‏های قرآنی.

 

 

 


خروج