شنبه ٠٣ مهر ١٤٠٠
عنوان
عنوان
اخبار > پندهای سعادت
 


آیت الله محمدمهدی شب زنده‏ دار
پندهای سعادت
پندهای سعادت در دفتر نشر معارف به چاپ دوم رسید

پندهای سعادت در دفتر نشر معارف به چاپ دوم رسید

 

جلد اول کتاب «پندهای سعادت: سلسله درسهای اخلاق آیت الله محمدمهدی شب زنده‏ دار» به کوشش حجت ‏الاسلام روح ‏الله شیرمهد در 468 صفحه، از سوی دفتر نشر معارف به چاپ دوم رسید.

مجموعه حاضر سلسله درسهای اخلاق و دغدغه های آیت الله محمدمهدی شب زنده دار جهرمی است که در سالهای اخیر بیان شده است. محور سخنرانی های ایشان، آیات و روایات اخلاقی و بیان حکایات شنیدنی از سیره علمای بزرگ شیعه است که برای مشتاقان معارف الهی خواندنی خواهد بود.

این مجموعه شامل 43 درس است که در چهار فصل موعظه های قرآنی، توصیه های پیامبر(ص) به امیرالمومنین(ع)، درس آموزی از خاندان عصمت و طهارت(ع) و نعمت هایی برای رسیدن به تعالی تنظیم شده و در پایان کتاب مجموعه ای از کلمات قصار استاد ـ که از سخنرانی های ایشان استخراج شده ـ برای تأکید بیشتر آمده است. گردآورنده سعی کرده است مستندات فرمایشات این استاد حوزه علمیه قم را در پاورقی ذکر کند و در پایان هم برخی از شخصیت هایی که استاد در کتاب نام می برند و مخاطبان آشنایی کمتری با آنها دارند، معرفی شده اند.

درباره نویسنده

آیت‌الله محمد‌مهدی شب‌زنده‌دار فرزند آیت‌الله حاج شیخ حسین شب زنده‌دار جهرمی (از شاگردان حضرت امام خمینی) و نواده‌ مرحوم آیت‌الله حاج شیخ غلامحسین شرعی شیرازی است که پای درس اساتیدی چون حضرات آیات مرحوم حاج شیخ مرتضی حائری یزدی، مرحوم حاج میرزا جواد تبریزی، حاج شیخ حسین وحید خراسانی و حاج آقا موسی شبیری زنجانی بوده است. وی هم اکنون عضو فقهای شورای نگهبان، شورای عالی حوزه علمیه و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم است و همچنین طرح نوین آموزش دروس خارج حوزه علمیه قم در مؤسسه آموزشی ـــ تحقیقاتی بقیه الله‌ الاعظم(عج) تحت اشراف و مدیریت وی اجرا می‌شود.

 


خروج