شنبه ٠٣ مهر ١٤٠٠
عنوان
عنوان
اخبار > کتاب جستجوگران نور
 


مهدی فرهمند صدیق
کتاب جستجوگران نور
کتاب «جستجوگران نور: روایتی از تازه مسلمانان آمریکای لاتین» با تدوین نوشته مهدی فرهمند صدیق در 144 صفحه از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.

کتاب «جستجوگران نور» درباره تازه مسلمانان آمریکای لاتین منتشر شد

 

این کتاب از بخشهای زیر تشکیل شده است: مقدمه، طرح موضوع و فرآیند پژوهش، ویژگی‌های گفتگو، متن گفتگوها با 37 تازه مسلمان آمریکای لاتین، نمودارها، نتیجه گیری و پیشنهادات.

  در مقدمه تدوینگر و گفتگوکننده کتاب می خوانیم: «دیر زمانی است که طلیعة شریعت شرق بر وسعت دوردوست‌هایی از ‌این کرة خاکی پرتو افشانده و قلب‌های مشتاق به هدایت او ظلمت‌گاه‌ها را درمی‌نوردند تا پیمانة جان را به ساغر جانان لبریز دارند. گرچه خصم می‌کوشد و هم‌آوردی را نمی‌تابد، امّا دست او برتر است و ارادة هدایتش قاهر... در منطقة آمریکای لاتین، مقتضای بسط اسلام ناب محمدی(ص) موجود و موانع‌ اندک است و لذا عدم پیوند قلبی و ریشه‌ای با مذهبی که به ضرب و جبر بر ‌ایشان تحمیل شده، چندان تعصّبی در جدایی از آن برنمی‌انگیزد و زمینه برای روی آوردن به اسلام ناب ـ که به منطق الهی پیوند خورده و عدالت‌‏محور است ـ را فراهم می‌نماید.»

در این کتاب تازه مسلمانانی از غالب کشورهای آمریکای لاتین از چگونگی گرایششان به اسلام، شرایط مسلمانان و پیروان دیگر ادیان، فعالیت بهائیان و وهابیون در منطقه، سختی ها و مشکلات و کمبودها و افقهای پیش روی سخن می گویند. بخش جذاب دیگر این کتاب، نوع دیدگاه آنها به انقلاب اسلامی، حرم مطهر رضوی(ع) و مردم ایران است.

 


خروج