شنبه ٠٣ مهر ١٤٠٠
عنوان
عنوان
اخبار > کتاب «بحثی درباره معاد: تفسیر آیاتی از سوره قیامت»
 


حجت الاسلام محمدعلی صالحی
کتاب «بحثی درباره معاد: تفسیر آیاتی از سوره قیامت»
کتاب بحثی درباره معاد آیت الله صالحی مازندرانی(ره) به چاپ رسید

کتاب بحثی درباره معاد آیت الله صالحی مازندرانی(ره) به چاپ رسید

کتاب «بحثی درباره معاد: تفسیر آیاتی از سوره قیامت» از مجموعه آثار آیت‏الله العظمی صالحی مازندرانی(ره) در 192 صفحه از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد. این کتاب که به همت حجت الاسلام محمدعلی صالحی تدوین شده است مباحث تفسیری آیت‏الله صالحی مازندرانی(ره) طی 24 جلسه در ماه مبارک رمضان سال 1370 در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم است که به تفسیر 14 آیه از سوره قیامت پرداختند.

کتاب «بحثی درباره معاد» درباره عناوین و موضوعات زیر است: اقوال درباره معاد، کمال انقطاع، معادباوری، ثمرات فردی و اجتماعی معادباوری، دید برزخی، امکان معاد، مسأله نوم و یقظه (خواب و بیداری)، آیاتی در رد منکرین معاد، مشکلات علمی و عملی منکرین معاد، شهوت عملی علت انکار معاد، نمونه هایی از زنده شدن موجودات، بررسی شبهه آکل و مأکول، منازل معنوی انسان، حقیقت مرگ، یوم القیامه، نفس لوامه، چگونگی برپایی قیامت، تنها پناهگاه در قیامت، وضعیت انسان در روز قیامت، حضور و تجسم اعمال، رابطه اعمال دنیا و کیفر آخرت، نمونه هایی از تجسم اعمال و تفسیر آیاتی از سوره قیامت.

آیت‏الله صالحی مازندرانی(ره)، از اساتید برجسته حوزه علمیه قم و از علمای مبارز نهضت امام خمینی(ره) بود که رهبر معظم انقلاب در پیامی به مناسبت درگذشت‏شان، ایشان را از «ذخاير حوزه علميه» و «حاميان و مدافعان صادق و صميمي انقلاب» برشمرد.

 


خروج